Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Brak podświetlenia zegary, deska [rozwiązanie]

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Brak podświetlenia zegary, deska [rozwiązanie]

    Zamieszczone przez pstrykacz
    Bananowy Joe - Tomaszek :P
    monitora nie nadążam zamiatać :diabelski_usmiech

  • #2
    [O1] Brak podświetlenia zegary, deska [rozwiązanie]

    Witam
    Z góry przepraszam jeśli temat jest w złym miejscu

    Miałem ostatnio mały problem z podświetleniem zegarów i deski tym wszystkim co można przyciemnić regulatorem porostu nie świeciło

    Na Google i forach znalazłem szczątkowe i niedokładne informacje wiec postanowiłem zając się tym sam i napisać potem rozwiązanie

    Nie świeciły zegary przyciski na konsoli środkowej i wyłączniki w drzwiach

    Świeciły się tylko
    -pokrętło świateł ale ono się zawsze świeci gdy kluczyk w stacyjce
    -pokrętła od nawiewu ale one zawsze świecą z postojówkami nawet bez regulatora

    Wiec zacząłem od sprawdzenia bezpieczników - i nic bo nie ma bezpiecznika od tego

    Podmieniłem regulator od kolegi z Golfa (gdzie wszystko działa) - nic nie podziałało
    Zastanowiło mnie ze regulator jest ciepły a wręcz gorący wiec wpoiłem go do golfa i działa

    Następnie przejrzałem wszystkie styki (wyłączniki na desce, zapalniczka, regulator, pokrętło świateł itp) wszystko do czego jest łatwy dostęp i co jest sterowane regulatorem - i nic

    Przypomniałem sobie o pomarańczowym kabelku do radia w kostce ISO który jest podpisany LIGHTS (tak przynajmniej jest najczęściej)
    wyjąłem radio i zobaczyłem ze ten kabelek się wysunął z kostki i pewnie styka się z masa wiec go poprawiłem i dodatkowo zaizolowałem i włączam światła i...

    Hurra Stała się Jasność wszystko działa

    Mam nadzieje ze temat pomocny i jeśli nie w ty miejscu co trzeba proszę o przeniesienie lub poinformowanie gdzie mam go przepisać

    DZIĘKUJĘ
    Był BMW E36 316 1995r
    był FIAT 126P 2000r
    jest SKODA OCTAVIA I 1,6 AVU z LPG 2001r

    Komentarz


    • #3
      ewentualnie spalony bezpiecznik nr 3; 5A - podświetlenie schowka tak jak u mnie :!:
      Moja ex - Łasica
      BHP... budowlanka... - Nasz FanPage

      Komentarz


      • #4
        O to tego nie wiedziałem dzięki
        W sumie racja bo schowek siwieci razem z postojowkami :P
        Był BMW E36 316 1995r
        był FIAT 126P 2000r
        jest SKODA OCTAVIA I 1,6 AVU z LPG 2001r

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X